TIĞ İŞİ AJURLU TRİKO KAZAK MODELİ YAPIMI

Ajurlu triko kazak modeli yapımı

Son yıllarda ünlü markalar örgü işinden yapılmış olan kazak, yelek, hırka, süveter, çanta gibi ürünlere koleksiyonlarında yer vermeye başladı. Bu ünlü markaların ürünlerini oldukça pahalı fiyatlarla almak yerine sizler evde kendiniz yapabilirsiniz. Bugün sizlere yine ünlü bir markanın bu kış koleksiyonunda olan ajurlu triko kazak modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki vidoelu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ AJURLU TRİKO KAZAK MODELİ YAPIMI

Örgü işinden yapılmış olan birbirinden farklı kazak modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere bu yıl oldukça moda olan crop tarzında bir kazak modeli yapımı göstereceğim. Yine bu yıl moda olan delikli örgü modeli ile yapılmış bir örgü kazak modeli bu. Bu yıl birçok marka yine koleksiyonunda örgü işinden yapılmış olan crop kazak ve hırkalara yer verdi. Bu ürünlerde dikkat çeken detaylardan birisi de ürünlerin delikli örgü modeli ile yapılmış olması. TIĞ İŞİ AJURLU TRİKO KAZAK MODELİ YAPIMI

Burada göstereceğim tığ işi ajurlu kazak modeli yapımı için coton içerikli ip tercih edilebilir. Burada kullanılan ip ihraç fazlası bir ip siz bu ipi bulamayabilirsiniz. Bu nedenle coton içerikli ipler kullanabilirsiniz. Burada tek renk bir ip kullanılmış. Tek renk bu sene moda olan renkler ile yapabilirisniz. İpe uygun kalınlıkta 4 mm lik tığ kullanılmış. Sizde ipinize uygun bir tığ kullanılmış.

TIĞ İŞİ AJURLU TRİKO KAZAK MODELİ YAPIMI

Kazak modeli burada small beden ölçülerine göre yapılmış Video içerisinde ölçü detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burada belirtilen detaylara dikkat ederseniz istediğiniz beden için bu kazağı yapabilirsiniz.

Video içerisinde önceden kazağın arka kısmı ve bir kol kısmı yapılmış. Videoda ise ön parçaların ve kalan tek kolun yapımı açıklanmış. Ön kısımda ise yaka ve kol detaylarının yapımı açıklanmış. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan ölçü detaylarını öğrenip yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca model çok basit bir tığ işi modeli. Tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu modeli yapabilir.

Ajurlu triko kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BI4NqXTyEOS4cwXxxZ-gA

TIĞ İŞİ AJURLU TRİKO KAZAK MODELİ YAPIMI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu