TIĞ İŞİ ALTIGEN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM

Altıgen dantel modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve oldukça gösterişli bir dantel modelinin yapımımı göstermek istiyorum. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz bu altıgen dantel modeli için sizlere detaylı anlatım yapılan videoda sunacağım.TIĞ İŞİ ALTIGEN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM

Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar el işlerinde her zaman yeni modelleri arıyorlar. Bende sizleri için yeni modeller bulmaya ve bunları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde sizler için tığ işi dantel modeli yapımı göstermek istiyorum.

Bugün göstereceğim dantel modeli altıgen şeklinde yapılmış olan bir model. Bu model için size göstereceğim ilk videoda modelin yapılışı anlatılmış. İkinci videoda ise bu altıgen modelin kenar kısımlarının nasıl yapılacağı gösterilmiş.

Çeyizlik dantel modeli için burada ören bayan markalı ipten maksi ip tercih edilmiş. Siz bu danteli dilediğiniz iple yapabilirsiniz. Bu model farklı özellikteki ipler ile oldukça farklı görünecektir.

Dantel modeli yapımına orta kısımdan başlanmış ve her sırada yapılan işlemle model büyümüş ve altıgen şeklinde bir görüntü oluşmuş. Modelin yapımında trabzanlar ve zincir kullanılmış. Tığ ile el işi yapmayı bilenler kısa sürede bu modeli yapabilir.

Bu altıgen dantel modeli çok kullanışlı bir model. Bu modeli bu şekilde küçük parçalar halinde yapıp birleştirebilir ve bir masa örtüsü yapabilirsiniz. Bunun dışında bu şekilde küçük olan modelin kenar kısımlarını yaparak da sehpa örtüsü, vitrin içi takımı veya yatak odası danteli olarak kullanabilirsiniz. Her şekilde de bu model çok şık olacaktır.

Altıgen dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın