TIĞ İŞİ BAHARLIK YELEK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi mevsimlik yelek modeli yapımı

Bahar mevsiminde ve yaz aylarında kullanabileceğiniz örgü işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere hem baharda hem serin yaz akşamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı da basit olan tığ işi baharlık yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek modelleri için sizlere kış boyunca hem günlük kullanıma uygun olan hem de çeyizler içerisine eklenebilecek olan farklı yelek modelleri göstermiştim Bazen sizlere bu yelek modellerinde baştan sona yaka ve kol ayrımlarının yapıldığı örnekler gösterdim, bazen de sadece yelek yapımında kullanılabilecek bir örgü modeli gösterdim. Gösterdiğim bu örnekler içerisinde hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan örnekler yer almakta.

tig isi baharlik yelek2

Bugün size göstereceğim tığ işi yelek modeli ise bahar aylarında kullanabileceğiniz şekilde mevsimlik iplerden yapılmış. Günlük kullanıma uygun olan bu yelek modeli için burada pamuklu batik ip tercih edilmiş. Bu ip dışında yaz aylarına uygun olan iplerden seçebilirsiniz.

Yelek yapımında sadece tırabzanlar kullanılmış. Burada modelin yapımı videoda açıklanmış. Yeleğin beden ölçüleri detaylı bir şekilde açıklanıp başlama işleminin nasıl yapılacağı ve beden ölçüsüne göre nasıl yapılacağı açıklanmış. Yeleğin kol ve yaka ayrımları da detaylı bir şekilde açıklanıp yapmak isteyenler için bütün detaylar verilmiş.

Tığ işi baharlık yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu