TIĞ İŞİ BASİT ELDİVEN YAPIMI

Yapımı çok kolay eldiven modeli

Bugün sizler için yapımı çok kolay olan şık ve kullanışlı bir eldiven modeli göstermek istiyorum. Bu basit eldiven yapımı için görselleri takip ederek modelin yapılışını öğrenebilirsiniz.

basit eldiven yapımı2

Basit eldiven yapımı için sihirli halka yapılıp üzerine dört zincir çekiliyor. İlerleyen sıralarda bu zincirlerin üzerine sık iğne yapılıyor. Her sırada arttırma yapılarak 8, 12, 16, 20, ve 24 tane olmak üzere sık iğneler yapılarak 6 sıra yapılır. Daha sonra iki sıra hiç arttırma yapılmadan devam edilir ve uç kısım tamamlanır. Bu sırayı siz isterseniz arttırabilirsiniz.

basit eldiven yapımı7

 

10. sıradan itibaren ise bu şekilde yarım trabzanlar yaparak devam edilir. Bu şekilde 20 sıraya gelinir. Burada 20 sıra yapılmış siz isterseniz kendi el ölçünüzü kullanıp baş parmak ayrımını yapabilirsiniz.

basit eldiven yapımı4

Burada zincir yardımı ile baş parmak ayrımı yapıldıktan sonra aynı şekilde örmeye devam edilir. Sıra sonunda baş parmak ayrımına gelince o kısımda yine aynı şekilde örülmeye devam edilir. Aşağıdaki görselde olduğu gibi.

basit eldiven yapımı3 1

Buradan sonra ise bilek kısmı yapılarak eldiven tamamlanır. Bilek kısmı için ise 7 sıra sık iğne yapılmış. Burada tamamlandıktan sonra en son başparmak kısmı kalıyor. Burası ise yine aynı şekilde ayrılan kısımda devam edilerek sık iğne yapılarak tamamlanır.

basit eldiven yapımı6

Basit eldiven yapımı için istediğiniz renkte ve kalınlıkta ip kullanabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de çocuklarınız için yapabileceğiniz kolay bir model. Koyu renk ipler ile yapılarak da erkeklerin kullanabileceği bir eldiven yapılabilir. Tabi burada el büyüklüğüne göre başlama sayısına dikkat etmek gerekir.

kaynak: https://www.talu.de/handschuhe-haekeln/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu