TIĞ İŞİ BAYAN MAKOSEN MODELİ YAPIMI

Bayanlar için örgü işinden makosen yapımı

Patik modelleri için sizlere bugün makosen tarzında yapılan bir örnek göstermek istiyorum. Hazır patik tabanı üzerine yapılan tığ işi makosen modeli üzerine eklenen incili süslemesi ile çok şık olmuş. Bu makosenin ve üzerine eklenen inci süslemenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış patik modelleri için sizlere gösterdiğim farklı örnekler içerisinde makosenlerde yer almakta. Özellikle bu makosen modelleri hazır keçe tabanlar üzerine yapılıyor ve günlük kullanım için hem çok rahat hem de çok şık oluyor. Bu mokosenleri hazırlayıp çeyizler içerisine de ekleyebilirsiniz. Üzerine burada incili bir süsleme yapılmış. Siz dilerseniz hazır süslerde kullanabilirsiniz veya sade olarak da bırakabilirsiniz. Burada yapılan incili süslemenin videosunu sizlere aşağıda ayrıca vereceğim.

tig isi makosen modeli2

Tığ işi bayan mokosen yapımı için burada Nako Pırlanta markasından bir ip kullanılmış. Patik yapımı için hazır bir keçe taban kullanılmış. Siz dilerseniz tığ işi örgü ile bir taban yapıp bu taban üzerine de bu patiği yapabilirsiniz. Tığ olarak kullanılan ipin kalınlığına göre ve el sıkılığına göre tığ seçebilirsiniz.

Patik yapımı için önce keçe tabanın kenarı tığlanmış. Taban tığlaması model kurulumu için önemli bu nedenle videoda verilen tığlama detaylarına dikkat etmelisiniz. Daha sonra model yapımına geçilmiş. Burada pirinç örgü modeli kullanılmış. Videoda bu modelin yapım aşaması da açıklanmış.

Tığ işi makosen modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videoların alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaPxoTKGRtO6BLp6au73KdQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu