TIĞ İŞİ BEBEK BATTANİYESİ MODELLERİ

Tığ işi çok renkli bebek battaniyesi modelleri

Bebekler için en çok yapılan örgü işlerinden biriside bebek battaniyeleri. Bebek battaniyeleri için farklı örgü teknikleri kullanılabiliyor. Bugün benim size göstereceğim bebek battaniyeleri tığ işi bebek battaniye modelleri olacak.TIĞ İŞİ BEBEK BATTANİYESİ MODELLERİ

Bebek battaniyeleri şiş örgüsü, tığ işi ve tunus işi teknikleri ile yapılabiliyor. Bugün göstereceğim bebek battaniyesi modelleri tığ işi ile yapılmış modeller. Aslında benim bugün göstereceğim bebek battaniyesi modellerinde kullanılan örgü teknikleri yerine dikkat etmenizi istediğim şey kullanılan örgü iplerinin renkleri.

 

Bebek battaniyesi için renk seçiminde dikkate aldığımız şey bebeğin cinsiyeti oluyor. Kız çocukları için pembe, sarı, beyaz gibi renkleri kullanırken erkek çocuklar için mavi, lacivert gibi renkleri kullanıyoruz. Burada yapılan tığ işi battaniye modellerinde oldukça farklı renkler kullanılmış.

 

Bebek battaniyeleri için bildiğimiz tığ işi teknikleri en çokta trabzanlar kullanılmış. Ama kullanılan birbirinden farklı renkteki ipler battaniyeleri çok şık göstermiş. Her battaniyede neredeyse en az üç renk kullanılmış. Bu renklerin kimisi birbirileri ile uyumlu iken kimisi oldukça zıt renklerden yapılmış.

 

Benim burada dikkat çekmek istediğim nokta aslında battaniye modellerinden daha çok kullanılan renk farklılığı Özellikle bu battaniyede kullanılan renkleri çok beğendim. Burada görünen renklerin dışında battaniyede yeşilin iki tonu ve sarı renkte bulunmakta. Gerçekten birçok rengin bir arada kullanıldığı bu bebek battaniyesi çok güzel görünüyor.

 

Sizde bebek battaniyesi yaparken burada bulunan renk uyumlarını dikkate alarak klasik renklerin dışa çıkıp oldukça güzel ve renkli battaniyeler yapabilirsiniz.

kaynak: www.sewrella.com/gender-neutral-crochet-baby-blanket-roundup/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu