TIĞ İŞİ BERE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Farklı tığ işi kolay bere modeli yapımı

Bugün sizler için çok güzel ve yapımı oldukça basit olan tığ işi bere modeli göstermek istiyorum. Tığ işi bere modelinin yapım aşamalarını ise sizlere videolu anlatım olarak sunacağım.TIĞ İŞİ BERE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Farklı bir bere modeli arayanlar için bugün yine yabancı bir siteden buldum güzel bir bere modeli göstermek istiyorum. Bu bere modeline ilk baktığınızda tığ ile işlendiğini fark etmeyebilirsiniz. Ama modelin yapım aşamalarını görünce aslında çok kolay bir tığ işi olduğunu anlayabilirsiniz.

Tığ işi bere modeli şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler veya tığ ile kısa sürede güzel bir bere yapmak isteyenler için iyi bir alternatif. Berenin yapım aşamalarını videodan izlediğinizde de kolaylıkla kısa sürede bir bere yapabilirsiniz.

Tığ işi bere modeli yapımı için öncelikle lastik yapılmış. Bu lastik modeli yapımında da yine trabzanlar kullanılmış. Lastik yapımından sonra ise yine trabzanlar ile berenin üst kısmı tamamlanmış.

Bere modeli yapılırken sanki çarkıfelek modeli yapar gibi bir model yapılıyor. Aralarda bırakılan boşluklar ve her sırada atlatılan trabzanlar ile model  çarkıfelek şeklini almış.

Bu tığ işi bere modeli hem kendiniz için hem de kız çocukları için yapılabilecek bir model. Burada gördüğünüz gibi modeli farklı renkler ile yaparak kullanabilirsiniz. Kullanılan her renk ip ile model daha farklı durmuş.

Modelin yapım aşamaları için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz ve burada bulunan görselleri inceleyebilirsiniz.

 

kaynak: https://design-peak.com/crochet-beanie-in-all-sizes-tutorial/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu