TIĞ İŞİ BURGU SARMASI ÖRGÜ MODELİ

Anlatımlı burgu sarması örgü modelinin hem resimli tarifi, hem de anlatımına yönelik güzel bir öğretici videoya ulaştım. Burgu sarması tığ işinden yapılışıyla ilgili yararlanacağınız bu güzel desenle yelek, şal veya değişik örgü lifler ortaya çıkarabilirsiniz. Yapımı ilk başta zor gibi gözükse de bittikten sonra çok zarif bir çalışmanın ortaya çıktığını göreceksiniz.

Tığ işi burgulu örgü örneği hem şık bir çalışma, hem de bittiğinde yaptığınız çalışma bir lif olduğunu düşündüğünüzde gözünüzün önüne gelecek olan güzel zarif bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Burgular zincir şeklinde aralıklı olarak karşımıza çıkıyor. Öğretici videoyu izlediğimde ikili burgu örneği tarif edilmiş. Ancak resimli anlatımda daha değişik tığ işi burgulu model yer alıyor.

Burgulu örgü örneklerine ek olarak burgulu yelpaze örgü örneği, dikine burgu örgü modeli gibi başlıca tığla yapılan çalışmaları hatırlayacaksınız. Burgular dikine şekilde tığla örülüyor. Hatırladığım kadarıyla burgulu lif modellerinde de yine tığ işinden yapılan bu güzel çalışmaların güzel olduklarını biliyorum. Burgulu sarma örgü modelinde angora ipi kullanarak battaniyeler yapabilirsiniz. Hatta örgü burgulu etol modeli ise çok şık duracaktır.

Burgu sarması örgü modelinin resimli tarifi ise şöyle ;

Tığ işi burgu sarması ikili örnek yapılışı

Bu çalışmanın bir diğer adı da sarmalı tığ işi olarak biliniyor. Bazı yerlerde veya kaynaklarda bu isimle de karşılaşabilirsiniz. Zaten tığ işi örgülerin birçoğu birbirini andırmakta. Kolay gelsin hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu