TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik üçgen şal modeli yapımı

Şal modelleri için sizlere tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan bir örnek göstereceğim. Yapımı oldukça basit olan tığ işi üçgen şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine koyabileceğiniz şallar için bugün sizlere üçgen olarak yapılmış bir tasarım göstereceğim. Daha önce sizlere etol şal modellerinden de göstermiştim. Farklı şal modelleri arayanlar bu örneklere de göz atabilirler. Bugün göstereceğim model tığ işi ile yapılmış ola bir tasarım. Ben bu modeli çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Çeyiz içerisine koyulabilecek yapımı basit ama oldukça zarif olan bir tasarım diyebilirim.

tig isi ucgen sal8

Çeyizlik üçgen şal modeli yapımı için burada Alize Angora Gold Pırıltılı şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış. Simli ipler dışında sade ipler ile de yaparsanız bu şal modeli günlük kullanım için oldukça ideal olacaktır.

Şal modeli yapımına boyun kısmından başlanmış. Her sırada yapılan arttırma ile şal modeli büyültülüp üçgen bir şal modeli elde edilmiş. Şal modelinin kenar kısımlarına süsleme yapılmamış ve sade olarak bırakılmış. Bence bu şekilde daha güzel olmuş. Kenarlar dilimli olduğu için süslemeye ihtiyaç duyulmamış. Ama video içerisinde istenirse kenar süslemesinin nasıl yapılacağından bahsedilmiş.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu