TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Çiçekli üçgen şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün size üçgen şekilde yapılmış bir tığ işi modeli göstereceğim. Tığ işi çiçekli üçgen şal modeli çeyizler içerisine eklenebilecek çok şık bir model. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış olan şal modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bir şal modelini bohçaları içerisine ekliyor. Bunun dışında gelinlik üzerine de farklı şal modelleri yapılabilir. Bugün size çeyizler içerisine eklenebilecek hem de günlük kullanım için yapılabilecek bir şal modeli göstereceğim.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için Angora markalı krem rengi bir ip kullanılmış. Bu şal modelini simli şal ipi ile de yapabilirsiniz. Videodaki örnek modellerde hem simli ip ile hem de simsiz ip ile yapılmış modeller yer almakta. İki ip ile de şal modeli çok güzel olmuş. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığı kullanabilirsiniz.

Şal modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada fıstık modeli ile bir çiçek yapılıyor. Her sırada bu çiçek modelinin sayısı arttırılıp üçgen şeklinde bir şal olana kadar model yapılmaya devam ediliyor. Şal modelini bu şekilde tamamladıktan sonra ise isterseniz kenarına püsküller yapabilirsiniz. Bu şekilde de çok şık olacaktır.

Tığ işi çiçekli üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.