TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok güzel bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya oya modeli yapıp satanlar mutlaka bu öreneğe göz atmalılar. Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere yeni ve farklı örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere çiçekli bir yazma kenarına yapılan çok şık çiçekli bir şekilde yapılmış oya modeli göstereceğim. Bu oya modelinin yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Oya modelinin yapımı için burada Payidar İpek markalı yazma kullanılmış. Yazmaları seçerken bayanlar kullanılan yazma markasın ayrıca dikkat ediyor. Çünkü kullanılan yazmaların kaliteleri farklılık gösterebiliyor. Mesela Cenk ve Reyyan markalı yazmalar oldukça kaliteli yazmalardır.

tig isi oya modeli1

Çeyizleriniz içerisine veya hediyelik olarak ya da satmak için yazma kenarına oya yapacaksanız mutlaka kaliteli markalardan yazma seçmeye özen gösterin. Burada kullanılan çiçekli yazma kenarına uygun renkte ipler seçilmiş. Oya modeli için yeşil, tarçın, turuncu ve sarı renklerde Altınbaşak marka ipler kullanılmış. Burada kullanılan iplerin numaraları video içerisinde açıklanmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli için önce yazma kenarına tığlama yapılmış. Tığlama sonrası ilk sırada oya modelinin yapımı için çimenler yapılmış. Daha sonra çiçek yuvaları hazırlanmış en sonunda ise bu çiçek yuvaları üzerine renkli oya ipleri ile çiçekler yapılmış. Modelin yapım aşaması her bir detayı ile sayıları ile birlikte video içerisinde açıklanmış. Oya modelini yapmak isteyenler buradaki anlatımı takip edebilirler.

Oya modelleri için sizlere ilerleyen günlerde daha farklı tığ işi modelleri göstermeye devam edeceğim. Bunun dışında iğne oyasından yapılmış modeller veya mekik oyası modelleri gibi farklı örnekler göstereceğim. Çeyiz hazırlığı yapıyorsanız veya yazma kenarına oyalar yapıp satıyorsanız bu örneklere mutlaka göz atmalısınız.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/OyaHan%C4%B1m

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu