TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Kolay ve gösterişli tığ işi dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için sizlere bugün harika bir motif yapımı göstermek istiyorum. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz bu tığ işi dantel motifi çeyizler içerisinde göz dolduracak çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara farklı dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Özellikle bu şekilde küçük dantel motifleri gösteriyorum ki sizler kendi zevkinize göre farklı dantel işleri yapabilin. Video içerisinde her bir detay açıklandığı için tığ işi ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi bu motifi yapabilir.

tig isi dantel motifi7

Kolay dantel motifi yapımı için dilediğiniz renkte bir dantel ipi kullanabilirsiniz. Burada parlak bir kahverengi ip seçilmiş. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Bu dantel motifi içi 7 zincir çekilip bir yuvarlak yapılmış ve üzerine model yapımına başlanmış. Burada önce yuvarlak bir şekilde yapılan motif daha sora büyültülüp çiçek dilimleri şeklinde bir dantel motifi yapılıyor. Bu dantel motifini bu şekilde hazırladıktan sonra ise dilimlerin uç noktalarından birleştirebilirsiniz.

Motifin yapımı çok kolay ve büyük bir motif olduğu için kısa sürede güzel bir masa örtüsü yapabilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde bir runner yapabilirsiniz. Oldukça şık ve kullanışlı bir model olduğu için çeyizleriniz içerisinde harika görünecek bir dantel takımı yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu