TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Kolay ve gösterişli tığ işi dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için sizlere bugün harika bir motif yapımı göstermek istiyorum. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz bu tığ işi dantel motifi çeyizler içerisinde göz dolduracak çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara farklı dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Özellikle bu şekilde küçük dantel motifleri gösteriyorum ki sizler kendi zevkinize göre farklı dantel işleri yapabilin. Video içerisinde her bir detay açıklandığı için tığ işi ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi bu motifi yapabilir.

Kolay dantel motifi yapımı için dilediğiniz renkte bir dantel ipi kullanabilirsiniz. Burada parlak bir kahverengi ip seçilmiş. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Bu dantel motifi içi 7 zincir çekilip bir yuvarlak yapılmış ve üzerine model yapımına başlanmış. Burada önce yuvarlak bir şekilde yapılan motif daha sora büyültülüp çiçek dilimleri şeklinde bir dantel motifi yapılıyor. Bu dantel motifini bu şekilde hazırladıktan sonra ise dilimlerin uç noktalarından birleştirebilirsiniz.

Motifin yapımı çok kolay ve büyük bir motif olduğu için kısa sürede güzel bir masa örtüsü yapabilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde bir runner yapabilirsiniz. Oldukça şık ve kullanışlı bir model olduğu için çeyizleriniz içerisinde harika görünecek bir dantel takımı yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.