TIĞ İŞİ DANTEL UÇ MODELİ YAPIMI

Çok amaçlı kullanılabilen dantel uç modeli yapımı

Dantel modeli için bugün size çok amaçlı kullanabileceğiniz harika bir model göstermek istiyorum. Tığ işi ile yapılan bu dantel uç modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılmış çok şık bir model. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ DANTEL UÇ MODELİ YAPIMI

Dantel modellerini gösterirken kolay olmasının yanında farklı alanlarda kullanılabilecek olmasına dikkat ediyorum. Bugün size göstereceğim uç modeli havlu kenarlarında, pike kenarlarında, masa örtülerinin kenarlarında rahatlıkla kullanılabilir. Kısacası dilediğiniz yerde bu dantel modelini kullanılabilirsiniz. Dantel ipinin renginde yapacağınız değişiklikler ile de daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tığ işi uç dantel modeli yapımı için burada 50 numara dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Dediğim gibi danteli yapacağınız yere göre ip renginizi değiştirebilirsiniz.

Dantel modeli enine örülerek yapılan bir model. Burada hem kenar danteli hem de üzerindeki çiçekli kısım bir arada yapılmış. Bu şekilde basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu modeli istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz.. Modelin yapımı oldukça basit olduğu için kısa sürede bir kenar danteli hazırlayabilirsiniz. Ayrıca tığ işi ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu örneği yapabilir.

Dantel uç modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu