TIĞ İŞİ FISTIKLI BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi fıstıklı bere 

Kışın soğuk günlerinde en büyük yardımcılarımızdan birisi örgü atkılar ve berelerdir. Farklı renklerde ve modellerde örülen atkı ve bereler kışın soğuk günlerde bizi sıcak tutarak hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor.

Bugün de sizler için yapımı oldukça basit ve çok şık duran bir bere modeli göstermek istiyorum. Tığ işi fıstıklı bere modeli yapımı oldukça basit olan ve tığ ile yapılan güzel bir model.

tıg isi fıstıklı bere1

Tığ ile fıstık yapmayı hemen hemen herkes biliyor. Bu tığ işi fıstıklı bere modeli de kolay bir teknik ile yapılan bir model. Burada kullanılan işleme tekniği ile fıstıklar yan yan duruyor. Bu şekilde bere çok daha güzel durmuş.

Tığ işi fıstıklı bere modelinin yapımı için size videolu bir anlatım hazırladım. Burada yer alan videoyu izleyerek kendinize, çocuğunuza, arkadaşlarınıza, sevdiklerinize harika bereler yapabilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı bere yapımı için burada renkli ip kullanılmış. Model çok güzel olmuş. Siz isterseniz tek renk bir ipte kullanabilirsiniz.

Berenin yapımı için önce lastiklerini yapmalısınız. Lastik yapmadan önce bereyi hangi büyüklükte yapacaksanız ona göre zincir çekmelisiniz. Zincir üzerine trabzanlar yaparak lastikler yapacaksınız. Daha sonra uç kısıma gelince iki ucu birleştirin ve bu şekilde yuvarlak bir şekilde bereyi yapmaya devam edin. İlerleyen sıralarda bereyi yaparken sayılarda azaltma yaparak bereyi tamamlayıp en sonunda berenin üst kısmını toplayarak bir araya getiriyorsunuz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3CmzylUtREI&list=PLrfArRQ9jbW7U8MHRcE5Xtc5-3JR-dnax

 

 

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu