TIĞ İŞİ FISTIKLI KARE MOTİF YAPIMI

Fıstıklı tığ işi kare motif yapımı

Uzun zamandır sizlere motif örnekleri göstermiyordum. Yaz yaklaşırken evinizin dekorasyonunda değişiklikler yapmak isterseniz bu motiflerden faydalanabilirsiniz. Bugün sizlere tığ işi fıstıklı kare motif yapımını göstermek istiyorum. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ FISTIKLI KARE MOTİF YAPIMI

Elinizde kalan ipleri değerlendirmeniz için sizlere motif öreklerini paylaşmaya çalışıyorum. Hazırladığınız bu motifler ile yatak örtüsü, battaniye, koltuk örtüsü, bebek battaniyesi ve kırlent gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Bu motifleri elinizde kalan ipleri değerlendirerek yapabileceğiniz gibi dekorasyonunuza uygun renkler seçip bu renkler ile de yapabilirsiniz. Her motifi aynı renklerle yapabileceğiniz gibi farklı renkleri bir arada kullanarak değişik renklerde motifler hazırlayabilirsiniz.

Fıstıklı kare motif yapımı için orta kısımda sarı ve turuncu kullanılıp kenarlarda krem rengi ve gri renklerde ipler kullanılmış. Burada Alize markasından Coton Gold serisinden ipler seçilmiş. Coton ipler ile bu motifler daha güzel oluyor ama elinizde kalan aynı kalınlıkta örgü iplerini de kullanarak bu motifleri yapabilirsiniz.

Model yapımı için bir sihirli halka yapılıp üzerine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada yuvarlak başlanan motif kare şekline dönüştürülmüş. Model yapımında fıstıklar ve tırabzanlar kullanılmış. Tığ işine yeni başlamış dahi olsanız videodaki anlatımı takip ederek bu motifleri yapabilirsiniz. Hazırladığınız motifleri birleştirme işlemi hakkında bilgilerde video içerisinde açıklanmış.

Tığ işi fıstıklı kare motif yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu