TIĞ İŞİ İÇ İÇE GEÇMELİ ÖRGÜ MODELİ

Tığ işi iç içe geçmeli örgü

Tığ işinden yapılan örgü örneklerinin resimli anlatımlarını uzun zamandır sitemizde paylaşmadık. Gezinirken rastladığım güzel bir tığ işi çalışması. Zincir gibi gözüküyor. Labirent örgü modelini de andırıyor hanımlar.

Yapılışı zor değil. Tığ işi veya şiş işi de yapılabilir diye düşünüyorum. Bu modeli kullanarak daha çok paspas, örgü örtü modeli yapılabilir diyebilirim.

Yapımı için video araştırdım fakat bulamadım. Ancak resimli anlatımdan örgüden iyi anlıyorsanız örneğini çıkarabilirsiniz. Tığ işi iç içe geçirmeli örnekle devam ediyor. İster tek renk ip ister çift renkle yapabilirsiniz.

Resimli anlatımda tığ işi örgüyle alakalı aşamalar tek tek verilmiş. Örneğini çıkararak sizde örgü işlerinizde bu modeli kullanmayı düşünebilirsiniz hanımlar.

ic-ice-gecmeli-tig-isi-orgu-modeli

Örgü hem kolay gibi gözüküyor. Hem de weibo.com adresinde bunlardan daha çok var. Yabancı kanallarda birçok güzel örgü modeline ulaşmak mümkün. Ancak dil probleminiz varsa biraz anlamakta zorlanabilirsiniz.

Ancak resimli anlatımda örgüden iyi anlayan hanımların hemen bir bakışta örneğini çıkarabileceğini de düşünüyorum. Ancak yine de bu modelin nasıl yapıldığını anlatan çalışmalar araştırıyorum hanımlar. Bulunca sizlere ulaştıracağım. Şimdilik kolay gelsin dileklerimle…

kaynak : https://ukcrochetpatterns.wordpress.com/2014/11/04/201477-a-new-stitch/amp/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ İÇ İÇE GEÇMELİ ÖRGÜ MODELİ için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ İÇ İÇE GEÇMELİ ÖRGÜ MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ İÇ İÇE GEÇMELİ ÖRGÜ MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.