TIĞ İŞİ KISA BEBEK TULUMU YAPIMI

Bebekler için örgü işinden kısa tulum yapımı

Örgü işinden yapılmış olan bebek tulumlarını sizlere gösteriyorum. Bugünde sizlere kız bebekler için yapılmış özellikle fotoğraf çekimlerinde kullanılabilecek oldukça şık ve gösterişli tığ işi kısa bebek tulumu modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu tulumun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ KISA BEBEK TULUMU YAPIMI

Örgü işinden yapılmış olan tulum modelleri için sizlere hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan farklı örnekleri daha önce göstermiştim. Gösterdiğim tulum modelleri genelde uzun olan kışlık modeller oluyor. Bu model ise kısa ve daha çok mevsimlik giydirilebilecek bir tasarım olmuş. Bunun dışında özel günlerde veya fotoğraf çekimlerinde bu tulumu kullanabilirsiniz. Tulum tığ işi ile yapıldığı için kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Örgü kısa bebek tulumu için burada bal kabağı rengi bir ip seçilmiş. Bu tulum modeli kız bebekler için yapılmış olan bir tasarım. Burada yeni doğan bebekler için yapılmış bir model. Videodan yapım detaylarını öğrenip daha  büyük bebekler için de bu tulumu yapabiliriniz.

Tulum yapımı için orta kalınlıkta ihraç fazlası bir ip kullanılmış. Tulum yapımına alt kısımdan ayakların oraya gelen kısımdan başlanmış. Modelin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederse sorun yaşamadan bu tulumu yapabilir.

Tığ işi kısa bebek tulumu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu