TIĞ İŞİ KOLAY BONCUKLU BOT PATİK YAPIMI

Kolay boncuklu bot patik yapımı

Hem çeyizler için hazırlayabileceğiniz hem de evde günlük kullanım için yapabileceğiniz şık bir patik modelini sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi boncuklu bot patik modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan oldukça şık bir model. Bu bot patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için bugün size bot şeklinde yapılmış ama yapımı çok basit olan şık bir tasarım göstermek istiyorum. Bu patik modelinin bilek kısmında halhal şeklinde bir görünüm oluşturulmuş. Boncuklar ile yapılan süsleme ile çok güzel bir görüntü oluşmuş. Bu bot patiği çeyizler içinde hazırlayabilirsiniz. Renk renk örgü ipleri ile yapıp farklı renklerdeki boncuklar ile süsleyebilirsiniz.

Boncuklu bot patik modeli yapımı için sarı renkte patik ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 6 numara tığ kullanılmış. Elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Süsleme için burada yaprak şeklinde boncuklar kullanılmış. Siz elinizde olan farklı boncukları da kullanabilirsiniz. Burada patik yapılırken sadece el sıkılığı ayarlanmış ve 36-37 numara ayağa uygun bir patik yapılmış. Patiği büyütmek için neler yapılması gerektiğinden videoda bahsedilmiş.

Patiğin yapımına ayak ucundan başlanmış. Zincir çekilip üzerine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada model de sadece tırabzan kümeleri yapılıyor. Önemli olan artırmaların nerelerde yapılacağına dikkat etmeniz. Patik tek parça örüldükten sonra ise bilek kısmı yapılmış. Burada bilekte bot patik şeklinde olması için tığ işi lastik modeli yapılmış.

Tığ işi boncuklu bot patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ KOLAY BONCUKLU BOT PATİK YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KOLAY BONCUKLU BOT PATİK YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KOLAY BONCUKLU BOT PATİK YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.