TIĞ İŞİ KOLAY ÖRGÜ BEBEK PANTOLONU ÖRNEKLERİ

İçindekiler

Örgü bebek pantolonu

Bebekler için en çok sevdiğim örgü el işlerinden biriside örgü pantolonlar. Örgü pantolonlar bebekler üzerinde çok şık duruyor. Bugün sizler için tığ ile yapılmış oldukça basit örgü bebek pantolonu modelleri göstermek istiyorum.

Örgü bebek pantolonları genelde ikili takımlar halinde yapılır. Pantolon üzerine kazakları ile yapılan bu pantolonlar hem şık duruyor hem de sıcak tutuyor.

1

Örgü bebek pantolonu için bugün benim size gösterdiğim modeller tığ ile yapılmış modeller. Sadece trabzanlar yardımı ile yapılan bu örgü pantolonlar kısa sürede yapabileceğiniz bir el işi.

Örgü bebek pantolonu yapılırken önce lastik kısmı yapılarak başlanmış. Pantolon bel kısmından başlanmış daha sonra ayakları ayrılmış. Pantolon bir bütün halinde işleniyor. Bel kısmındaki lastikten örülmeye başlanıyor ve bacaklarının ayrılacağı yere kadar işleniyor. Daha sonra bacak kısımları ayrılıyor ve her bir bacak ayrı ayrı işlenerek tamamlanıyor.

orgu bebek pantalonu1

Aşağıda size gösterdiğim görselde modelin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Burada yapılan örgü bebek pantolon modelleri daha çok bebekler için yani 9 aylık bebekler için yapılmış. Siz isterseniz daha büyük ve daha küçük ölçülerde yapabilirsiniz.

Örgü bebek pantolonları istenilen renklerde ve şekillerde yapılmış. Kimi pantolonlarda iki farklı renk kullanılmış. Bunun yanında pantolonlar üzerine eklenen küçük süslemeler  pantolonu daha güzel bir görüntüye kavuşturmuş.

orgu bebek pantalonu2

Örgü bebek pantolonlarının üzerine aynı renklerde ipler ile birde kazak örerek güzel bir takım yapabilirsiniz.

orgu bebek pantalonu2.PNG

kaynak: https://www.diycraftsy.com/crochet-baby-pants/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu