TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kolay şal modeli yapımı

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların kolaylıkla yapabilecekleri çok şık ve basit bir şal modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu şal modeline mutlaka göz atmalısınız.

Tığ işi kolay şal modeli görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Şal modeli çok basit olsa da görünümü çok şık ve gösterişli. Şal dışında bu modeli atkı olarak da yapıp kullanabilirsiniz. İsterseniz büyük bir dikdörtgen yapın isterseniz de daha küçük bir şal modeli yapın. Ölçüsünü belirlemek size kalmış.

Burada şal modeli yapılırken ebruli bir ip kullanılmış. Kullanılan ipin markası Ören Bayan Favori marka. Bu modeli yapmak için böyle ipler kullanabileceğiniz gibi tek renk iplerde kullanabilirsiniz. Yine seçtiğiniz ipin kalınlığına göre de model farklı duracaktır. Burada kullanılan ipe uygun olarak 2,5 numaralı tığ kullanılmış. Siz kullandığınız ipe göre tığ numarasını ayarlayabilirsiniz.

Kolay şal modeli yapımı için öncelikle 3 zincir çekilmiş ve direk modelin kurulumuna geçilmiş. burada dikkat edilmesi gereken detay diğer modelin nasıl yapılacağıdır. Burada şal modeli arttırmalar yapılarak ilerliyor. Bu nedenle videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlıyorsanız modelin yapımını izleyerek şal modelini yapmaya çalışırsanız kısa sürede ne yapmanız gerektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Tığ işi kolay şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.