TIĞ İŞİ ÖRGÜ KIZ ELBİSE FARKLI MODELİ

Tığ işinden kız bebek elbisesi

Kız bebek elbise modeli yapımıyla alakalı bulduğum bu güzel çalışmayı seveceksiniz hanımlar. Ben bayıldım diyebilirim. İzleyeceğiniz çalışma da ne yapmanız gerektiği adım adım verilmiş. Tığ işi yapılan çalışmalarda örgü bebek elbisesi veya kıyafeti hazırlamak biraz kapsamlı gözükebilir.TIĞ İŞİ ÖRGÜ KIZ ELBİSE FARKLI MODELİ

Ancak yapmaya başladığınızda hiçte zor olmadığını ilerlediğiniz adımlarda görebiliyorsunuz. Kolay yapılışı var. Değişik renkler kullanarak örgü bebek elbisesini yakadan başlamalı veya alttan başlamalı şekilde bitirebilirsiniz.

tig-isi-kiz-cocuk-elbise-yapimi

Örnek resimde gözükmüyor. Ancak ben yaparken arka parça ile ön parçayı ayrı ayrı yapmayı düşünüyorum. Daha sonra birleştirebiliriz diye düşündüm.

Renk olarak ise pembe yada sarı rengin güzel duracağını düşünüyorum. Yapımına yarın başlayacağım. Kolay bir model ve yaparken sıkılmayıp hemen hemen 1/2 günde sıkıca yaparsanız bitirebilirsiniz.

Tığ işinden kız elbisesi yapılışında takıldığınız bir yer olursa ben videoyu durdurup tekrar inceliyorum. Sizde öyle yapabilir veya yoruma yazabilirsiniz.

Tığ işi kız elbisesi yapmak için malzemeler tığ, kalın yerine ince ip, renk olarak istediğiniz renk ipi kullanabilirsiniz. Örgüde anlamadığınız yer olabilir. Çünkü ilk başlayınca ilk sırayı yapın sonraki sıralara geçtikten sonra birleştirme veya yaka bölümleri biraz karışık gibi gözüküyor.

Tığ işi kız elbise yapılışı

Tığ işiyle kız kıyafeti yapımı detaylıca videoda yer alıyor. Askılı elbise yapabilir veya düğme ile askı kısımlarını sonradan da ekleyebilirsiniz. Yapımı zor değil hanımlar bir deneyin derim. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu