TIĞ İŞİ ÖRGÜ PRENSES TACI YAPALIM

Tığ işi prenses taç yapılışı

Kız çocuklarınıza yapmayı düşünebileceğiniz ve güzel bir örgü çalışmasını sizlere de paylaşmak istedim. Hatta bunu yapıp evinizde vitrin süsü olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Şayet ben öyle yapmayı düşünüyorum.TIĞ İŞİ ÖRGÜ PRENSES TACI YAPALIM

Tığ işi yapıyorsanız ve bu güzel örneği de beğendiyseniz tarifini altta paylaştım. Örgü süsleme sanatı olarak da değerlendireceğiniz çalışmayı ister prenses kızlarınıza yapmayı düşünün? isterseniz de evinize süs olarak yapmayı düşünün.

tig-isi-orgu-prenses-taci-yapilisi
tig-isi-orgu-prenses-taci-yapilisi

Örgü prenses tacı yapmak için paylaştığım çalışmayı adım adım kolayca öğrenerek sizde yapabilirsiniz. Bu güzel ve eğlenceli çalışmanın malzemeleri şöyle ;

  • iplik.
  • inci.
  • tığ.
  • tutkal.
  • makas.
  • keçe.

malzemeleri derledikten sonra hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Altta yapım aşamaları ve şemasını da paylaştığım çalışmanın adımlarını takip ederek kızınıza prenses tacını yapabileceksiniz.

Örgü prenses tacı nasıl yapılır?

1.tur için yapılanlar ise 60 zincir çekerek halka oluşturulmalıdır. Daha sonra üstüne 60 sık iğne yapılacak. 2. tur ise 60 sık iğne yapıp, 3. tur itibariyle de 3 zincir çekerek başlayacaksınız. Yanından devam edip 3 trabzan yapacaksınız.

3 zincir çektikten sonra 3. sık iğne üstüne sık iğneyla batacaksınız. Devam edip 6 sık iğne yapacaksınız. 3 zincir çekerek 3. sık iğne üstüne trabzan yapacaksınız. Sıra sonuna kadar aynı aşamaları tekrar edeceksiniz.

4. tur ise 4 zincir çekip başlayarak hemen yanına ise 1 trabzan yapacaksınız. 2 zincir çekerek 3. trabzana 1 trabzan ve 1 zincir aynı yer için 1 trabzan yapılacak. 3 zincir çekerek 2. sık iğne üstüne sık iğneyle batacaksınız. 5 sık iğne yaparak 3 zincir çekeceksiniz.

Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapacaksınız. 5. tur da ise 4 zincir çekerek hemen yanına 1 trabzan yapacaksınız. 2 zincir çekip, yuva içine 1 trabzan ve 1 zincir çekip 1 trabzan yapacaksınız. 2 zincir çekerek bir sonraki yuva içinde aynı işlemi yapacaksınız.

3 zincir çekerek 3 sık iğne yapıp, sıra sonuna kadar da yine aynı işlemleri tekrarlayacaksınız. 5. tur yapılışında ise şemaya bakarak devam edebilirsiniz. Kalan kısımlarda da yine aynı tekniği kullanacaksınız. Adım adım nasıl yapılacağını resimlerden mutlaka takip edin. Takıldığınız yer olursa yorum yazmaktan çekinmeyin hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.guidecentr.al/make-a-gold-clip-crown

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu