TIĞ İŞİ ÖRGÜ MENEKŞE ŞAL

Tığla yapılan şalları sizde benim gibi seviyorsanız, paylaşacağım açıklamalı resimlerde yer alan çalışmayı öğrenerek yapmaya başlayabilirsiniz. Örgü şal modelleri artık çeşit çeşit. Günümüzde çok değişik ve farklı şallar yapıldığını görmekteyiz.TIĞ İŞİ ÖRGÜ MENEKŞE ŞAL

Hatta geçenlerde komşumun arkadaşından aldığı şalı gördüm. Bu menekşe şal modeline çok benziyordu. Bu yüzden bende bu örneği bularak paylaşmak istedim. Yapımı kolay olan çalışmanın sadece şimdilik resimli anlatımına ulaşabildim.

Ancak sizler için adım adım anlatımını öğrenince yapacağım. Şimdilik modelin resimleri ile idare edeceksiniz. Farklı şallar yapmak veya şal yapımında değişiklik istiyorsanız, bu örneği seveceğinizi düşünüyorum. Fotoğraflardan yararlanarak örneği çıkarabilir ve hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Tasarım olarak da farklı olan ve modelini seveceğiniz şalın örneği menekşe diye geçiyor.  Örgü menekşe şal modelinde iki renk kullanılarak yapılmış. Siz isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Örgü menekşe şal modeli

Örgünün şeması da bulunan resimler arasındaki şablonu inceleyerek, örneğini kısa sürede çıkartacağınızı düşünüyorum. Takıldığınız bir yer olursa da mutlaka bilenler yorum olarak sizlere yardımcı olacaktır.

Anlatımını video olarak hazırladıklarında da yine hem öğrenip tarif etmeye çalışacağım. Hem de öğretici videoyu bu yazıya ekleyeceğim. Örgü bahçesi takipçisi olduğumuz güzel bir siteden esinlenerek bu içeriği hazırlamaya çalıştık. Hatamız varsa şimdiden af ola… yine şimdiden kendinize iyi bakın dileklerimle…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu