TIĞ İŞİ RENKLİ ATKI BERE TAKIMI NASIL YAPARIZ?

Tığ işinden renkli atkı bere yapımı

Çok güzel renklere sahip file file gözüken atkı modeli yapmaya ne dersiniz? yapılışı kolay. Kısa sürede yapabileceğiniz atkı bere takımı ile etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz.

Çocuklara örebilirsiniz. Ancak ben üniversite öğrencileriniz varsa kızlara bu güzel atkı takımını kesinlikle örün derim. Değişik renkler kullanabilirsiniz. Açık tonlar veya zevkinize uygun renkleri de tercih edebilirsiniz.

Malzeme olarak öncelikle ; renkli ip, 8 numara tığ gerekiyor. Daha sonra öreceğiniz kişiye göre zincir sayısı artabilir veya azalabilir. Görünen örnekte ise 100 yada 120 zincir çekilmiş.

Kendinize göre uyarlayabilir ve aralara zincir çekip, trabzanlar ile kafes yapacaksınız. Atkı uzunlamasına örülecek. Trabzanlar yapılırken de tığ üzerine ip 2 kere alınacak. 3 kere çekilecek. Bu şekilde 5 ve 6 sıra yada daha fazla yapabilirsiniz.

TIĞ İŞİ RENKLİ ATKI BERE TAKIMI NASIL YAPARIZ?
TIĞ İŞİ RENKLİ ATKI BERE TAKIMI NASIL YAPARIZ?

Atkı bere takımını ponpon yaparak da süsleyebilirsiniz. İki renk veya daha fazla renk kullanarak atkıyı daha renkli hale de getirebilirsiniz. Bere kısmının başlangıcı ise 10 zincir çekip halka oluşturacaksınız.

Daha sonra atkıda olduğu gibi trabzanlar yapılacak. Trabzanlar 3 kere çekilecek. Aralarda bir yere ise 2 kere batacaksınız. Artırmalar yapacaksınız. 6 yada 7 sıra artırıp örüldükten sonra artırmadan devam edilecek.

7. sıra örüldükten sonra da son sıra sık iğne yapılıp bitirilecek. Her sırada renk değiştirmeyi unutmayın. Bu güzel atkı ve bere takımını kolayca sizde öğrenip yapabilirsiniz hanımlar.

Bilmeyenlere de öğretebilir veya paylaşarak onların da görmelerini sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar. Bir başka güzel atkı yapımı veya bere modeli oluşturma çalışmasında görüşmek dileğiyle… iyi örgüler.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu