TIĞ İŞİ RENKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI

Bebekler için tığ işi battaniye yapımı çalışmalarını her zaman beğenmişimdir. Bu çalışmada da yine renkli bebek battaniye modeli ortaya çıkartılmış. Rengarenk bebek battaniyesi yapacağınız zaman zorlanmadan örnek çıkarabileceğiniz resimli örneklere yer verdim.

Renkli tığ işi bebek battaniyesi yapımıyla ilgili ilk olarak yapmanız gereken istenilen uzunlukta zincir çekmek gerekiyor. İstenilen uzunlukta zincir çekiminden sonra 6 adet dolgu yapmanız gerekiyor. İkili trabzanla yapacağınız dolgu işleminden sonra ise sıradaki deliğe 5 adet dolgu yapmalısınız. Daha sonra diğer deliğe geçerek aynı şekilde işlemi sürdürmeniz gerekiyor.

6 adet dolgu yapar yapmaz sonrasında 5 delik ara verecek şekilde 6. deliğe batırmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise 6 dolgu yapıp, tekrar bir deliğe 5 dolgu ve böylece örneğin hemen hemen bir kısmı ortaya çıkmış ve kurulmuş oluyor. Altta resimli anlatımda renkli bebek battaniye yapımına ilişkin daha çok detay yer alıyor. Yine alta eklediğim öğretici videodan da mutlaka yararlanmanızı tavsiye ediyorum. Rengarenk tığ işi bebek battaniye modellerini her zaman görürüz.

Gördüğümüz tığ işi bebek battaniyelerinin de nasıl yapıldıklarını anlatan çalışmalara ulaştığımızda ise seviniriz. Genelde bana öyle oluyor. Beğendiğim bir şeyin yapılışına ilişkin anlatımlara ulaştığımda benden mutlusu olmuyor. Çünkü öğreniyorum ve öğrendiğim zaman boş zamanımda hemen yapmaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Renkli örgü bebek battaniye örnekleri olarak Tunus işi battaniyeleri de öneriyorum. Hem bebek battaniyesi hem de yetişkin örtü veya battaniyeler yapılıyor. Öneririm.

Tığ işi anlatımlı renkli battaniye modeli yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu