TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ

Yapımı kolay tığ işi şal modeli

Bugün tığ ile örgü örmeyi seven veya sadece tığ ile örgü örebilen bayanlar için çok kolay bir şal örneği göstermek istiyorum. Her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz güzel bir şal modeli bu.TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ

 

Tığ işi şal modeli tığ ile örgü örmeyi bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği basit bir model. Bu şekilde basit ve şık modelleri sizlerle her zaman paylaşmaya çalışıyorum. Bu sayede tığ ile örgü örmeye yeni başlayan veya sadece tığ ile örgü örmeyi bilen bayanlara farklı modeller sunarak kolaylık sağlamak istiyorum.

Özellikle kısa sürede güzel bir el işi ortaya çıkartmak istiyorsanız verdiğim bu modelleri takip edebilirsiniz. Bugün gösterdiğim tığ işi şal modeli hem kışın hem de yaz aylarında serin havalarda akşamları dışarı çıkarken yanınıza alabileceğiniz bir şal.

Tığ işi şal modeli için öncelikle her kare dilimin ortasında kullanılan daire motifler yapılmış. Bunun için farklı renklerde ipler kullanılarak trabzanlar yardımı her sırada arttırmalar yapılarak ile daire motifler yapılmış.

Yapılan bu daire motiflerin etrafı küçük trabzan kutuları ile birleştirilerek motif daireden kareye çevrilmiş. Bu şekilde kare motifeler yapıldıktan sonra dikdörtgen olacak şekilde bir araya getirilmiş.

Tığ işi şal modeli kısa sürede yapabileceğiniz kolay bir model. Hatta bu şalın ön kısımlarını birleştirerek güzel bir yazlık bluzda yapabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu