TIĞ İŞİ SARMAŞIK YAPRAK ETOL ŞAL YELEK MODELİ YAPILIŞI

Tığ işi sarmaşık yaprak etol şal modeli tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği oldukça kolay ve şık bir model. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Etol şal modelleri için sizlere birbirinden farklı tığ işi ve şiş örgüsünden yapılmış örnekler göstermeye çalışıyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya şal modeli yapıp satanlar bu örneklere göz atarak harika şal modelleri yapabilirler. Bugün sizlere göstereceğim şal modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan sarmaşık şeklinde olan bir şal modeli.

TIĞ İŞİ SARMAŞIK YAPRAK ETOL ŞAL YELEK MODELİ YAPILIŞI

Tığ işi sarmaşık yaprak etol şal modeli için burada örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir model yapılmış. Ama siz şal yaparken başlama zincirini daha uzun çekmelisiniz. Bir etol şal enine uygun ölçüde zincir çekip model yapımına başlayabilirsiniz.

Burada arada zincirler ile birbirlerine bağlantılı olan yapraklar yapılmış. Bu yapraklar sık iğne ile yapılmış. Model yapımı çok basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlamış olsanız dahi videodaki anlatımı takip ederek yapabilirsiniz. Video içerisinde her sıranın yapım aşaması sayıları ile birlikte verilmiş. Zaten model birbirini tekrarlayarak ilerleyen bir model olduğu için kısa sürede eliniz alışacaktır.

TIĞ İŞİ SARMAŞIK YAPRAK ETOL ŞAL YELEK MODELİ YAPILIŞI

Tığ işi yapraklı etol şal modeli yapımı için burada yapılan örnek model anlatımında coton ip kullanılmış. İp kalınlığına uygun olarak da 2 mm’lik bir tığ kullanılmış. Bu ip dışında farklı ipler kullanarak da bu şal modelini yapabilirsiniz.

Aslında bu model ile sadece şal yapılmaz. Yelek yapılabilir. Mevsimlik bluz ve hırkalar yapılabilir. Runner yapmaya uygun ipler seçerek runnerlar yapabilirsiniz. Yine uygun ipler seçerek kırlent örtüleri yapabilirsiniz. Kısacası modeli farklı özellikteki ipler ile yaparak değişik örgü işleri yapabilirsiniz.

Tığ işi sarmaşık yapraklı etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@papatyaninorgudunyasi

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın