TIĞ İŞİ UZUN PALTO HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Uzun palto şeklinde hırka yapımı

Kış aylarında kullanabileceğiniz hırka modellerini göstermeye devam ediyorum. Bu aralar daha çok sizlere tığ ile yapılan hırka modeli gösteriyorum. Özellikle şiş ile örgü örmeye bilmeyenler bu modelleri takip ederek kendileri için harika hırkalar yapabilirler. TIĞ İŞİ UZUN PALTO HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bugün göstereceğim tığ işi hırka modeli palto şeklinde yapılan bir model. Diz altına kadar uzanan bu hırka modeli için yaka kısmında kalın bir yaka oluşturulmuş ve palto görünümü elde edilmiş. Paltonun ön kısmına eklenen büyük ceplerde hırkayı daha şık göstermiş.

 

Örgü palto modeli yapımı için burada iki renkli siyah beyaz bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 4 mm’lik bir tıp kullanılmış. Salaş ama şık bir örgü palto elde edilmiş.

Tığ işi uzun hırka modeli yapımı için altıgen şeklinde bir parça elde edilmiş. Bunun için 5 zincir çekilip bir halka yapılmış be içerisine ikili trabzanlar yapılmış. Hırka modelinin tamamında bu şekilde trabzanlar kullanılıyor.

Yapılan bu halkadan altıgen şeklinde bir parça elde etmek için arada zincirler çekilerek bir halka daha oluşturulmuş. Daha sonra yapılan trabzanlar ile bu halka büyütülmüş ve büyük bir altıgen parça elde edilmiş.

 

Bu altıgen parçadan iki tane yapılmış ve daha sonra birleştirilmiş. Parçalar birleştirilirken ve daha sonrasında yapılması gereken tüm işlemler video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sizde bu güzel hırkayı yapabilirsiniz.

Tığ işi uzun palto hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cFr2hhg-J7E&t=393s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu