TIĞ İŞİ YANDAN ÇARKLI ÖRGÜ MODELİ

Tığ işinden yandan çarklı örgü

Tığ işinden yapılan farklı bir örnekle karşınızdayım hanımlar. Değişik bir örgü modeli ve bu modelle ilk aklıma gelen bir lif yapmak veya güzel bir yelek yapımında da kullanmak olur. Tığ işi yandan çarklı örgü olarak bilinen bu güzel çalışmayı sizde sevebilirsiniz. Benim hoşuma gitti ve sanırım bu örnekten oluşan güzel bir kazak yapabilirim.

Hemen şimdi aklıma gelen bir model hırka yapımında da kullanabileceğimiz bu güzel motifli örgüyü zorlanmadan yapabileceğinizi söyleyebilirim hanımlar. Görünüm itibariyle yan duran örneklere sahip örgü örneğini sanıyorum ilk olarak lif yaparken kullanacağım. El sokmalı lif yapabilirim.

yandan carkli orgu modeli
yandan-carkli-orgu-modeli

Detaylı anlatımı ise videoda olan çalışmayı izleyerek sizde öğrenebilir ve modeli kavradıktan sonra ne yapacağınıza karar verebilirsiniz. Benim ilk olarak aklıma gelen yelek modeli, hırka veya kazak yapımında tercih edebileceğimizdir. Ayrıca bebek yeleği dışında süveter yapımında da güzel duracağını düşünüyorum.

Yandan çarklı örgü örneği

Yandan çarklı adını ise motiflerin yan yun durmasından almış olabilir. Hemen altta tığ işinden yapılan bu güzel çalışmanın detaylı anlatımı yer alıyor. Modeli kolayca kavrayacağınızı ve örgüye yeni başladıysanız bile kolayca yapabileceğinizi söylemek isterim hanımlar.

Anlatımlı örgüleri sitemizde fazla fazla bulabileceğiniz gibi hemen alttaki kaynak linke tıklayarak da birçok anlatımlı örneklere ulaşabilirsiniz. Benzer yazılar bölümünde de sizler için daha önceden paylaştığımız bilgilere veya örgülere ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu