TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Çeyizlik çok amaçlı kullanılabilecek yuvarlak dantel motifi yapımı

Bugün sizlere çok güzel yapımı da oldukça basit olan yuvarlak dantel motifi yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel motifini çeyiz hazırlıklarınızı yaparken dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Farklı dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Gösterdiğim modellerin örnek motifler olmasına ayrıca dikkat ediyorum. Siz bu motifleri yapıp dilediğiniz bir dantel işi olarak birleştirebilirsiniz. Bugün göstereceğim yuvarlak motif ile salon takımı veya yatak odası danteli yapılabilir. Motifler küçük ama eğer yapmaya sabrınız olursa bu motifleri yapıp birleştirip güzel bir masa örtüsü de yapabilirsiniz. Kısacası bu motifi kendi zevkinize göre dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

yuvarlak dantel motifi3

Tığ işi dantel motifi yapımı için Altınbaşak klasik parlak dantel ipi kullanılmış. Burada kullanılan ipin numarası 30. Bu numara ipin kalınlığı oluyor. Dantel yapımı için artık farklı renkte dantel ipleri var. Siz beyaz veya krem rengine bağlı kalmadan dilediğiniz renkte bu dantel modellerini yapabilirsiniz.

Bu motif basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Video içerisinde modelin yapım aşaması sayıları ile birlikte verilmiş. Tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu modeli yapabilir. Bu model dışında farklı dantel modellerini incelmek için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz.

Yuvarlak dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaq0Xks9BXKS4UrcvW3l3YA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu