TIĞ İŞİ ZİKZAK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için yapımı kolay tığ işi yelek modeli

Bayanlar için yapılmış kısa sürede örülüp tamamlanabilecek oldukça şık bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz tığ işi bayan yelek modeli herkesin kolaylıkla yapabileceği çok şık bir tasarım olmuş.

Yelek modelleri için sizlere sık sık yeni örnek modeller gösteriyorum. Bu modellerde şiş örgüsü ile yapılmış olan örnekler olduğu gibi tığ işinden yapılmış olan tasarımlarda var. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler veya zorlananlar tığ işi ile yapılmış olan yelek modellerine göz atabilirler. Tığ işinden yapılmış olan birbirinden şık tasarımlar var. Ben bunları gördükçe sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Özelikle çeyizleri için hazırlık yapanlar çeyizlik şık bir yelek modeli arayanlar bu örneklere göz atabilirler.

tig isi bayan yelek2

 

Bugün sizlere tığ işi zikzak yelek modeli yapımı göstereceğim. Bu yelek modeli için aşağıda üç tane video bulunmakta. İlk video içerisinde zikzak modelinin nasıl yapılacağından detayları ile bahsedilmiş. Modeli öğrenmek isteyenler bu videoyu öncelikle incelemeliler.

tig isi bayan yelek3

İkinci videoda ise yeleğin nasıl yapılacağından bahsedilmiş. Yelek modelinin kaç bedene hangi sayı ile başlanacağı kol detayları yaka kısmı detayları baştan sona kadar açıklanmış. İkinci videoda yeleğin ön parçaları yapılmış. Kol kesim detayları açıklanmış. Üçüncü videoda ise arka kısmı yapılmış. Yine burada da sayılar ve detaylı anlatım verilmiş. En sonunda ise yeleğin birleştirme işlemi yapılmış. Bu şekilde videolar içerisinde yeleğin her bir yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış.

tig isi bayan yelek1

Zikzak bayan yelek modeli yapımı için burada Alize Angora Gold serisinden koyu bej renk kullanılmış. Bu renk ile yelek model çok güzel olmuş. Burada 38-40 beden için yelek modeli  yapımı açıklanmış. Buradaki videodaki anlatımdan ölçülere karar verebilir ve bu şekilde yeleği yapmaya başlayabilir. Yelek modelinin tüm detayları üç videoda açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede bu yeleği yapabilir, isterseniz önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz veya çeyizlik olarak hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu