TIĞ İŞİ ZİNCİR KARE MOTİF ÖRNEĞİ

Örgü modelleri arasında en çok beğendiğim ve sıkça rastladığım güzel bir çalışma olan tığ işi zincir kare motif örneğinin artık yapımını anlatan bir video buldum. Öğrenir öğrenmez de yapmaya başladığım bu güzel çalışmayı sizlere de öneriyorum. Yaparken birazcık zorlanabilir veya yabancı olan videodan anlamazsanız yorum yazabilirsiniz. Tığ işi kare örgü örneklerine bayılıyorum.

Anlatım yabancı fakat çok net bir görüntüye sahip. İzlerken ben sesi kıstım ve sadece yaptıklarına baktım. Örnek resimleri de olan örgü tığ işi zincir kare motif hem şık, hem de çok zarif bir örnek. Bu örneği kullanarak şal yapabilirsiniz. Angora simli ip kullanarak da çok güzel hırka yada şallar yapılacağına eminim.

Her örgü her tığ veya iplik ile örülmez. Örülüyor deseniz bile bittiğinde çok çirkin bir görüntüsü olabilir. Bu yüzden doğru ipi kullanmak son derece önemlidir. Anlatımda yer alan çalışmaya uygun en yakın iplikleri seçmenizi tavsiye ediyorum. Tığdan zincirli kare motifi yapımına benzer çalışmaların Türkçe olanlarını da araştırıyorum. Bulunca yine sizlere yeni konu başlıkları ile paylaşacağım. Hem ben faydalanıyorum. Hem de sizlere değişik bulduğum çalışmaları kendimce anlatımımla sunmaya çalışıyorum.

Tığ işi zincir şeklinde karelerin motif olarak kullanıldığı bu güzel anlatımdan ötürü yabancı hanım efendiye de teşekkür ederiz. Adını bilmiyoruz. Fakat bu güzel öğretici çalışmayı bizlere sunduğu için hayranlığımızı dile getirebiliriz.

tig-isi-zincir-kare-motif-ornegi

tig-isi-zincir-kare-motif-ornegi

Farklı renklerde de yapacağınız bu güzel tığ işi zincir kare motif örnekleri henüz Türkçe sitelerde yok. Yararlanın sizde öğrenin.

tig-isi-zincir-kare-motif-ornegi2

Tığ işi zincir kare motif örneğinin yapılışı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ZİNCİR KARE MOTİF ÖRNEĞİ için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ZİNCİR KARE MOTİF ÖRNEĞİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ZİNCİR KARE MOTİF ÖRNEĞİ için ilk yorumu yapabilirsin.