TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MODELİ YAPIMI

Dantel modelleri için bugün sizlere benim görünce çok beğendim harika bir yuvarlak dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MODELİ YAPIMI

Dantel modelleri için sizlere şık ve yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere bir yuvarlak motif örneği göstereceğim. Klasik dantel modelleri dışında yeni örnekler arayanlar için bu model oldukça ideal. Burada kullanılan renkleri ile dikkat çeken bu dantel motifi büyük bir motif olarak yapılmış.

Yuvarlak dantel motifi için sizlere gösterdiğim bu örnek biraz büyük. Bu motifi sizler dilediğiniz dantel işlerinde kullanabilirisniz. Uç kısımlarında birleştirip runner, masa örtüsü yapabilirisniz. Motif büyük olduğu için vitrin içi veya yatak odası danteli olmaz. Bunun yerine bu motif ile runner veya masa örtüleri yapabilirisniz.

Bu motif bence kumaş ile birleştirilip kullanılacak olan bir tasarım. Mesela masa örtüsü için uygun bir kumaş seçip bu dantel motifini kenar süslemesi olarak kullanabilirsiniz. Yine perde uçlarında kullanılabilir. Tek başına bu motif ile runner örmek yerine runner için uygun bir kumaş seçip kenar kısımlarına bu dantel modelini ekleyebilirsiniz. Zaten son yıllarda dekorasyon ürünlerinde tek başına dantel modeli yapmak yerine kumaş ile birleştirilen tasarımlar yapılıyor. Bence bu şekilde sade ve şık bir görünüm ede ediliyor.

Tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı için kalın bir dantel ipi kullanılmış. Bununla daha güzle bir görünüm elde edilmiş. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Dantel modelinde gri ve sarı renkte dantel ipleri bir arada kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Sizlerde iki rnek kullanabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederek bu güzel modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Yuvarlak dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@Hobilaryum

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın