TIĞ İŞİNDEN ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ ÖĞRENİN

Tığ işi zincir örgüsü

Tığ işi zincir örgü modelini öğrendikten sonra ister düz ister değişik modelli örgüler yapabileceksiniz hanımlar. ÖrgüTube kanalında yer alan bu güzel ve değerli çalışmayı biz çok sevdik. İlk fırsatta da yapmayı düşünüyoruz. Sizler de öğrenerek kolayca bu güzel örgüyü yapabilirsiniz.

Örgü örneğinin resmi altta yer alıyor. Modeli kavradıktan sonra dilerseniz lif yapabilirsiniz. İsterseniz de örgü yelekte kullanabilirsiniz. Çocuk örgülerinde de değerlendirebileceğiniz tığ işi zincir örgü modeli sayesinde birçok örgüde işinize yarayacak bir çalışmadır diyebilirim hanımlar. Balonlu battaniye modeli şablonu arayan hanımların istekleri içinde yine çeşitli anlatımları araştırıp, sizlere sunacağım hanımlar.

Anlatımı sade ve kolay olan modeli öğrendikten sonra daha değişik örgü örnekleri de çıkarabilirsiniz. İster iki renk iple ister tek renk olarak bu güzel örgüyü öğrenip yapabilirsiniz. Parça parça örüp, birleştirme ile de güzel örtü örnekleri veya koltuk örtüleri de yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

tig-isi-zincir-orgu-modeli

Resim de tek bir parça gözüküyor. Bunun gibi 10-15 parça yapıp birleştirerek çok şık çeyizlik masa örtü takımı yapabilirsiniz. Kızlarınıza veya oğlunuza çeyizlik hazırlama döneminden geçiyorsanız, önerdiğim güzel bir tığ işi zincir örneği çalışmasıdır. Mutlaka öğrenin derim.

Tığ işinden zincir örgü örneği

Tığ işi ile yapılan bu güzel ve keyifli çalışmayı zorlanmadan öğrenebilirsiniz hanımlar. Modeli kavrar kavramaz ister örtü, ister yelek, ister lif modeli dilediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Aldığımız kanalda daha birçok örneği ve güzel modeli yer alıyor. Onları da incelemeyi unutmayın. İyi günler hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCE7Xd-6RraZkicsHMtpTwag/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİNDEN ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ ÖĞRENİN için yorumda bulun

    TIĞ İŞİNDEN ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ ÖĞRENİN için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİNDEN ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ ÖĞRENİN için ilk yorumu yapabilirsin.