TIĞ YELEK MODELİ

Tığ işi şüphesiz el işlerinin önemli konularının başında gelir. İşlenmesi ve yapılışı kadar bittikten sonraki görüntüsü de son derece şık ve zarif olan modelleri vardır. Genelde günümüz hanımları yapmak yerine tığ işi yelek modelini satın alırlar.

Ancak hem yapımı biraz zor. Hem de iyi bilmeyenleri zorlayacak aşamaları var. Bu yazımda sizlere benimde yeni öğrendiğim güzel bir tığ yelek örneğinin modellerini paylaşmak istedim. Tığla yelek yapmaya başlamış hanımlara yardımcı olması amacıyla, görüş açıları ve fikir sahibi de olabilirler.

Birçok güzel yelek modelinin elle işlendiği gibi kıymetli olduğunu da ifade etmek isterim. Tığ işi bir ev hanımının veya örgü üzerine deneyimi olan tüm hanımların öncelikli bilmesi gereken bir iştir.

Tığla yapılmış yelek

tig-yelek-ornegi
tig-yelek-ornegi

Tığ işi yelek yapıyorsa da mutlaka bilmesi gerekir. Bu üstteki model hem güzel. Hem de tığ işi yelek modeli olarak en çok tercih edilen görüntüye sahip diyebilirim. Altta ise daha farklı ve değişik yelek modellerine yer vermek istedim. Tığ işinden yelek örnekleri olarak alttaki resimleri inceleyebilirsiniz.

Tığ işinden yelek örnekleri

Yeşilimsi olan tığ işi yelek de oldukça güzel ve yapımı biraz zor gibi gözüküyor. Tığla yapılan hırka veya yelek modellerini ben çok seviyorum. Hem kış hem de yazın kullanılabiliyor. Kıyafet üzerinde şık duruyor ve birçok hanımında benim gibi beğendiğini düşünüyorum. El işçiliğinde ön sıralarda gelen tığ çalışmalarını açıklamalı olarak ilerleyen günlerde daha fazla sitemizde yer vermeye çalışacağım. Tığ işinden en güzel yeleklere yer verdik. İyi geceler dilerim.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu