TIRTIL LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki renkli tırtıl lif modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık yapımı da oldukça basit olan tırtıl lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu lifi yapabilir. Bilmeyenler ise aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim videoyu takip ederek bu lifin yapımını öğrenebilir.

Bugün göstermek istediğim lif modeli aslında oldukça kullanışlı bir model. Tırtıl modeli ile burada lif yapılmış ama dilerseniz bu model ile battaniye de yapabilirsiniz. Kolay ve şık bir bebek battaniyesi modeli arıyorsanız mutlaka bu modele göz atmalısınız. Bu model dokusu farklı olan ipler ile yapıldığı zaman kırlent örtüsü olarak da kullanılabilir.

tirtil lif modeli1

Çeyizlik lif modeli yapılırken öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonra çekilen bu zincir üzerine küçük kare kutucuklar yapılmış. Bu Bundan sonraki sırada ise yine aralarda kutucuklar yapılırken bir yandan da tırtıl modeli yapılmış.

Modelin yapımında sadece trabzanlar kullanılıyor. Burada dikkat edilecek detay çapraz bir görünüm oluşması için hangi kutucuğa batılacağının bilinmesidir. Onun dışında modeli basit bir şekilde ilerliyor.

tirtil lif modeli2

Tırtıl lif modeli yapımı oldukça basit olan bir model olduğu için kısa sürede yapılıp tamamlanacak bir el işi. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu kolay modeli deneyebilirler. Buradaki anlatıma dikkat edilirse sorun yaşamadan modeli çıkartabilirsiniz.

Lif modeli yapımında burada iki farklı renkte lif ipi kullanılmış. Bu şekilde model çok şık olmuş siz de bu şekilde farklı renkleri bir arada kullanarak bu lif modelini yapabilirsiniz.

Tırtıl lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu