TOHUM BONCUKLA BİLEKLİK YAPALIM MI?

Tohum boncuktan bileklik yapılışı

Farklı bileklik modeli yapmak için araştırma yaparken karşıma çıkan bu müthiş takı çalışmasını kesinlikle sizinde görmeniz gerekiyordu. Tohum boncuk adı verilen malzemeyi satın aldıktan sonra kısa sürede sizde takıyı yapmaya başlayacaksınız arkadaşlar. Tohum boncuktan bileklik yapacağız.TOHUM BONCUKLA BİLEKLİK YAPALIM MI?

Yapımı zor olmayan takı çalışmasında tel veya esnek ip de kullanabilirsiniz. Tespih ipiyle de yapılır diyenler var. Ancak alüminyum tel türünde bir malzemeyle bu takıyı yapacağız. Malzemeleri sıralayacak olursak ;

  • Tohum boncuk.
  • Makas.
  • Alüminyum tel.
  • İzci ipi.
  • Süslü boncuk takımı.

Malzemeleri evinizde kilerden de temin edebilirsiniz. İlk olarak sıralı bir şekilde tohum boncukları ipe geçireceksiniz. Uç kısımları için alüminyum teli kullanarak takı çalışmasını kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yapılışı kolay olan çalışma da dilerseniz biraz büyük yapıp kolye modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Takı çalışmasıyla ilgili daha fazla detaya ulaşmak için kaynak linke göz atın derim. Kolay takı yapılışıyla ilgili sitemizde sanırım az sayıda içerik var. Kısa süre içinde onların sayısını artıracağım.

Bu güzel arkadaşlık bileklik çalışmasını dilerseniz kolye, dilerseniz tespih, isterseniz de takı çalışmalarında kullanmayı düşünebilirsiniz. Yapılışı zor değil. Değişik süs çalışmaları da yapılabilir diye düşünüyorum. Kolay gelsin arkadaşlar.

kaynak : https://lottsandlots.blogspot.co.uk/2015/06/diy-silk-and-seed-bead-bracelet.html

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu