TOHUMLU AJUR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tohumlu ajur örgü modeli nasıl yapılır?

Ajur örgüsünün farklı modelleri var. Şiş örgüsünde en çok kullanılan örgü modelleri içerisinde yer almakta. Ajur örgü modeli de farklı modeller ile birleştirildiği zaman ortaya harika örgü modelleri çıkıyor.

Bugün sizlere göstermek istediğim örgü modeli de yine ajur örgü modeli ile yapılmış olan bir şiş örgüsü modeli. Tohumlu ajur örgü modeli birçok örgü işinde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir model.

Tohumlu ajur örgü modeli ile bebek battaniyesi, bebek hırkası, bebek yeleği ve bebek kazağı gibi modeller yapılabilir. Buradaki görselde olduğu gibi açık renk ipler kullanılarak yapıldığı zaman model çok şık duracaktır.

Bebekler için yapılan örgü işleri dışında bayanlar şal yapımında ve hırka yapımında da bu modeli kullanabilir. Bu şekilde de çok şık bir örgü işi elde edilebilir.

tohumlu ajur orgu modeli

Tohumlu ajur örgü modeli 11 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun dışında yapacağınız örgü işine göre 6 tane de kenar ilmeği almalısınız. Bu şekilde örgü modelini burada olduğu gibi çok güzel bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Model 20 sıradan oluşuyor. Her sırada neler yapılması gerektiği video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatıma dikkat ederek bu modelin yapımını öğrenebilirler.

Daha öncede sizlere farklı şiş örgüsü örnekleri göstermiştim. Bu örneklere de göz atarak yeni modellerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Tohumlu ajur örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJ_hTFXMsf24uw1NgUDT_Pw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu