TOMURCUKLU KIRLENT MODELİ

Çok güzel ve değişik bir yastık modeliyle birlikteyiz. Evinizde kalan ipleri de değerlendirerek yapacağınız tomurcuk yastık modelini değişik örgüleriniz için de kullanmayı düşünebilirsiniz. Örgü tabure kılıfı olarak da yapabileceğiniz çalışmayı kolayca öğreneceksiniz.TOMURCUKLU KIRLENT MODELİ

Düğme şeklinde de durduğu için düğme yastık modeli olarak da tanımlayabileceğimiz bir çalışma. Örgü türünü battaniye modellerinde de kullanabileceğinizi ifade etmek isterim. Tomurcuk kırlent modeli yapımı dışında tığ işi örgü olarak bere, şapka, atkı ve boyunluk olarak da yapabilirsiniz.

Tomurcuk yastık modeli nasıl yapılır

Örgüye yeni başlayanlar içinde önerdiğim bir model olup, evde kalan ipleri kullanmanızı öneririm. Yada pamuklu iplikler tercih edebilirsiniz. Modeli pamuklu iplik ve 4,5 tığ kullanarak başlayabilirsiniz.

İlk olarak 1.tur için uzunluk ne ölçüde isterseniz o kadar zincir çekerek başlayacaksınız. Daha sonra ise her ilmek üstüne sık iğne yapacaksınız. 2.tur ise renk değiştirip, 1 ilmek sık iğne ve öteki ilmek ise önce sık iğne ve sonra da trabzan yapacaksınız.

Sonraki ilmek ise tekrar sık iğne yapılacak. Bu şekilde bu işlemleri sıra sonuna kadar yapacaksınız.

3.tur ise renk değiştirerek her ilmek üstüne sık iğne yapacaksınız. 4.turda ise 2.turu tekrar etmeniz gerekiyor. Popcornlar birbiri arasına gelecek. İlk ilmek sık iğne yapılacak. Sonra yine aynı yere trabzan yapılması gerekiyor.

Bir sonraki ilmek sık iğne ve yine sonraki ise aynı yere 1 sık iğne ile 1 trabzan yapılacak. Bu işlem de sıra sonuna kadar yapılacak. İstediğiniz uzunluğa gelince de aynı şekilde örmeyi tamamlayacaksınız. Kenar kısımları için kalan iplikleri saklayacaksınız. Sonra arka kısma isterseniz örgü yapabilirsiniz.

Kumaş da geçirebilirsiniz. Kırlent çevresine birkaç tur da sık iğne ile dolanacaksınız.. İster minder ister örtü, isterseniz de kırlent olarak kullanabileceğiniz hoş bir model olup, yapmasanız da öğrenmenizi isterim. Yapanlar varsa güle güle kullansın diyorum.

kaynak : https://karinaandehaak.blogspot.com.tr

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu