TOMURCUKLU YELEK YAPIMI

Tomurcuklu yelek yapımı için sizlere bebekler için yapılmış çok kullanışlı ve oldukça şık bir şiş örgüsü modeli göstermek istiyorum. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılmış birbirinden şık örgü yelek modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Sizlere yelek modelleri gösterirken hem kız hem de erkek bebekler için yapılmış olan farklı tasarımlar gösteriyorum. Ama bazı yelek modellerinde sadece ip rengi değiştirerek aynı modeli hem kız hem de erkek bebekler için de yapabilirsiniz.

TOMURCUKLU YELEK YAPIMI

Bugün göstereceğim tomurcuklu yelek modeli için burada toz pembe renginde bir örgü ipi kullanılmış. Ama dilerseniz erkek bebekler için uygun renklerde seçip bu yeleği yapabilirsiniz Model sade bir model olduğu için erkek bebeklere de uygun. Düğme olarak burada inci detaylı düğmeler kullanılmış. Siz sade düğmeler kullanabilirsiniz.

TOMURCUKLU YELEK YAPIMI

Örgü yelek modeli robadan başlanarak yapılıyor. Daha önce robadan başlama yelek örneği yapmadıysanız bu örneği yapabilirsiniz. Çünkü yaka kısmı oldukça sade bir şekilde yapılmış. Bu sayede zorlanmadan robadan yapılan bir yelek modeli yapımını öğrenebilirsiniz.

Tomurcuklu yelek yapımı için robadan başlanıp düz örgü yapılmış. Üst bedende düz bir örgü yapılmış. Kol kısımlarında haroşa örgü yapılmış. Kol kısımlarına tomurcuk örgü detayı eklenmiş. Yeleğin üst bedeni bitirildikten sonra ise yine tomurcuklar yapılmış. Sadece koltuk altı kısmında bir sıra tomurcuk yapılarak bitirilmiş. Daha sonra yine düz örgüye devam edilmiş. En sonda lastik kısmından öncede tomurcuk modeli yapılarak yelek modeli tamamlanmış. Yeleğin yapımına dair tüm detaylar sayıları ile birlikte video içerisinde açıklanmış.

TOMURCUKLU YELEK YAPIMI

Yelek modeli 1-1,5 yaşa uygun olarak yapılmış. Video içerisinden detayları öğrenerek daha büyü bir yelek modeli de yapabilirsiniz. Yeleğin yapımı için Alize Baby Best markalı ip ve 3,5 numara örgü şişi kullanılmış.

Tomurcuklu yelek yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@ilmekilmekorguler

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın