TUĞLALI BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tuğlalı bere yapımı

Farklı bir bere modeli arıyorsanız eğer bugün sizlere göstereceğimiz tuğlalı bere yapımı sizin için iyi bir alternatif olabilir. Yapımı oldukça basit olan bu model hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapabileceğiniz bir bere.

tuglalı bere yapımı1

Kış hazırlıklarına başlayanlar için bugün güzel bir bere modeli buldum. Tuğlalı bere yapımı için özellikle videolu yapım aşamalarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tuğlalı bere modeli çok farklı bir model. Üç boyutlu bir görünüme sahip olan bu bere modeli son zamanlarda oldukça fazla kullanılan modellerden birisi.

Tuğlalı bere modeli gibi üç boyutlu tasarımlara internet üzerinde oldukça fazla rastlıyorum. Bu modellerin yapım aşamalarını gösteren bu şekilde videolar buldukça sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Tuğlalı bere yapımı için 4 numara tığ kullanılmış. İp olarak ise Alize Baby Best ip modeli kullanılmış. 76 zincir çekilerek başlanan bu bere yapımı için zincirin ön kısmı dış tarafta kalacak şekilde bir halka oluşturuluyor. Siz bereyi kimin için yapacaksanız zincir çektikten sonra o kişinin başında bu zincir halkasını deneyin ve ölçüyü belirleyin.

Tuğlalı bere yapımı için ikinci sırada her zincire bir trabzan gelecek şekilde ikili trabzanlar yapılıyor. Daha sonraki sırada ise tığ işi lastik çalışması yapılıyor. Bu şekilde lastik çalışması çocuklar için yapılan berelerde 2 veya 3 sıra olarak yapılabilir. Büyük biri için bu bereyi yapıyorsanız eğer o zaman 4 veya 5 sıra yapabilirsiniz. Buradan sonra ise modelin yapım aşamasına geçiliyor.

Tuğlalı bere modelindeki tuğlalar modellerini battaniye yapımında da kullanabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=LCH20La5U6E&t=33s

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu