TUNUS İŞİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi patik yapımı

Kendisi için farklı bir patik yapmak isteyen veya çeyiz hazırlıkları içerisine farklı patik modelleri eklemek isteyenler bugün göstereceğim tunus işi patik modeline mutlaka göz atmalılar.TUNUS İŞİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi; yelek, ceket, kazak ve battaniye yapımında oldukça fazla kullanılıyor. Birçok bayan özellikle bebekler için tunus işinden yapılmış battaniye, ceket ve yelekler hazırlıyor. Tunus işi kolay bir el işi olduğu için bayanlar tarafından seviliyor diyebilirim.

Tunus işi için farklı bir örgü işi arayanlar bugün güzel bir patik modeli gösteriyorum. Patikler çeyizler içerisinde fazla fazla bulunur. Hediye edilmek içinde sıklıkla yapılır. Bugün göstereceğim tunus işi patik modeli hem hediye edebileceğiniz hem de kullanabileceğiniz şık ve gösterişli bir model.

Tunus işi patik modelinin ön kısmına ve yanlarına yapılan çiçek desenleri patiği çok şık bir hale getirmiş. Farklı renklerde de bu patik yapılabilir ama bu şekilde desenli yapacaksanız eğer beyaz rengi ana renk olarak kullanmanız bence daha güzel olur.

Tunus işi patik modeli yapımı için burada verilen ölçüler 38 numaraya uygun olan ölçüler. Siz farklı büyüklüklerde yaparak çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapımı için tunus işi örülürken kullanılan ucu kancalı olan şişlerden kullanılmış. Patiğin yapımına ön taraftan başlanarak ilerlenmiş ve patik dikişsiz bir şekilde tamamlanmış. Çiçek desenleri ise patik işlenirken yapılmış yani sonradan eklenme değil.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=X7i3dQyI-fI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu