TUNUS İŞİ AJURLU BEBEK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi ajurlu bebek hırkası

Güzel bir bebek hırkasını bugün sizlere göstermek istiyorum. Hem kız bebekler hem de erkek bebekler için yapabileceğiniz bu hırka modeli tunus işi tekniği ile yapılmakta. Videoda hırkanın yapımı detaylı bir şekilde anlatılmış. Bu sayede kısa sürede hırkanın yapımına başlayabilirsiniz.TUNUS İŞİ AJURLU BEBEK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi ile bebek hırkası ve yelekleri oldukça fazla yapılıyor. Bugün göstereceğim bebek hırkası da tunus işi ile yapılmış çok güzel bir model. Tunus işi ajurlu bebek hırkası farklı bir hırka modeli arayanlar için güzel bir alternatif.

Tunus işi ajurlu bebek hırkası yapımında burada kapüşon da yapılmış. Bu sayede hırka daha güzel durmuş. Burada hem pembe ip hem de mavi ip ile örülmüş iki farklı örnek hırka var. Siz kız ve erkek bebeklere uygun farklı renklerde örgü ipleri tercih edebilirsiniz.

Tunus işi ajurlu bebek hırkasının eni 31 cm, yakadan etek ucuna kadar olan uzunluk 35 cm ve kolları ise 36 cm olarak yapılmış. Buradaki ölçüler 2 yaş için uygun olan ölçüler.

Videoda mavi hırka ise daha küçük 1 yaş için yapılmış. Bu mavi hırkada kullanılan ajur modeli daha az yapılmış.

İp olarak orta kalınlıkta koton bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara kullanılmış. Siz bu hırkayı yaparken istediğiniz başka bir ipte kullanabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Tunus işi ajurlu bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu