TUNUS İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Yelek veya battaniye yapımı için tunus işi örgü modeli

Bugün sizlere tunus işinden yapılmış çok amaçlı kullanılabilcek bir örgü işi göstermek istiyorum. Tunus işi örgü modeli üç renkli örgü ipi ile yapılmış ve ortaya harika bir tasarım çıkmış. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TUNUS İŞİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgü modelleri için sizlere şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış olan örnekleri sıklıkla göstermeye çalışıyorum. Bazen de tunus işinden yapılmış klasik tunus işi modellerinin yanı sıra yeni oluşturulan farklı örnekleri göstermeye çalışıyorum. Bu örnekleri kullanarak yelek, battaniye, yatak örtüsü, koltuk şalı gibi farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Bugün size çok amaçlı kullanılabilecek bir örnek model göstereceğim. Modelin yapım detaylarını buradan öğrenip dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Tunus işi battaniye modeli yapımı için Kartou Babo One markalı ipten beyaz, sarı ve lacivert renkte ipler kullanılmış. Model iki renkli ipler ile de yapılabilir ama gördüğünüz gibi üç renkli ip ile yapılınca çok güzel olmuş. Tığ olarak ise 3 numara tunus tığı kullanılmış.

Modelin yapımı için önce beyaz ip ile istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Zincir içerisinden ilmekler alınıp tekrar tunus işi teknik ile örülmüş. Daha sonra diğer renge geçilmiş ve model kurulumuna başlanmış. Bu şekilde renk geçişleri yapılarak model kurulumuna devam edilmiş.

Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın