ÜÇ BOYUTLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üç boyutlu yıldız lif

Lif modelleri ararken karşıma çıkan oldukça farklı ve güzel bir modeli bugün sizlere sunacağım. Üç boyutlu yıldız lif modeli yapımı için sizlere videolu yapılışını da vereceğim.ÜÇ BOYUTLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üç boyutlu yıldız lif aslında çok şık ve farklı bir lif modeli olsa da yapımı biraz emek istiyor. Lifin öncelikle taban kısmının örülmesi gerekiyor. Bunun için ise bildiğimiz fıstıklı üçgen model lif yapılıyor.

Beyaz ip ile yapılan taban kısmının kalın olmaması için fıstıklar yapılırken dolgu sayısı az alınıyor. İkili dolgu ile fıstıklar yapılıyor. Bu şekilde daha ince ve yumuşak bir lif oluşturuyor.

Üç boyutlu yıldız lif yapımı için taban kısmı yapılırken dilimler halinde yapılıyor. İlk başta yuvarlak bir şekilde modelin yapımı ilerlerken belirli bir sıradan sonra yıldız dilimi yapmak için her dilim kendi başına yapılıyor. Bunun nasıl yapıldığını videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Üç boyutlu lifin taban kısmı yapıldıktan sonra ise sıra geldi üst taraftaki örümcekli modeli oluşturmaya. Burada ise iki farklı ip kullanılarak daha güzel bir görüntü oluşturulmuş.

Üç boyutlu lif modelinin üst kısmını yapmak için yıldız diliminin uç kısımlarından başlanıyor. Burada dikkat edeceğiniz detay ise alt tabandaki lifin hangi noktalarına batacağınızdır. Bu detaya dikkat ettiğiniz sürece lifi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Üç boyutlu yıldız lif yapımı için aşağıda bulunan detaylı videoyu izleyebilir ve bu şekilde yapımını öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=hSzrh-y_Kio

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu