ÜÇGEN ATKI MODELİ YAPIMI

Tığ işi üçgen atkı modeli

Bugün sizler için çok şık bir atkı modeli buldum. Atkılarda bu şekilde yapılan tığ işi basit ama zarif modelleri çok seviyorum. Bu nedenle bu üçgen atkı modelini sizlerle paylaşmak istedim.

Üçgen atkı modeli basit tığ işi tekniği ile yapılmış. Tığ işi yapmayı bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model olan bu atkıda trabzanlar kullanılmış.

ucgen atkı modeli1 1

Üçgen atkı modeli yapım şemasını sizlere aşağıda veriyorum. Burada bulunan şemadan yola çıkarak modeli yapmanız mümkün.

Üçgen atkı modeli yapımında trabzanlar ile küçük kareler oluşturulmuş. Aralarda ise artırmalar yapılması için kullanılan trabzanlar ve zincirler modele farklı bir görünüm kazandırmış.

Üçgen atkı modeli tığ ile yapıldığı için çok ince duruyor. Bu atkı modelinin yapımı için ince bir ip tercih ederseniz daha güzel olur. Çünkü kalın ip modeli göstermez. Ayrıca ip seçiminde burada olduğu gibi açık renk tonlarını kullanın. Bu şekilde yaptığınız üçgen atkı daha şık görünecek ve modeli belli olacaktır.

Üçgen atkı modeli yapımı için bir kenardan başlanarak ilerlenmiş. Atkı tamamlanınca kenar kısımlarına küçük çiçek motifleri yapılmış. Bu şekilde atkı çok hoş durmuş. Siz isterseniz farklı bir şekilde de süsleyebilirsiniz.

Üçgen atkı modelinin köşe kısımlarında püsküller kullanılmış. Onun dışında püskül kullanılmamış. Bence bu şekilde sade olarak yapılması çok şık durmuş.

ucgen atkı modeli2

 

ucgen atkı modeli3

kaynak: https://www.liveinternet.ru/users/3421782/post293276518/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu