ÜÇLÜ BADEM ŞEKERİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için üçlü badem şekeri oya modeli yapımı

Tığ işi ile yazma kenarına yapabileceğiniz çok güzel bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Üçlü badem şekeri oya modeli renk renk yazmaların kenarına renkli oya ipleri ile yapacağınız harika bir tasarım olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için size bugün daha önce yapılmış bir oya modelinin yeniden tasarlanarak yapılmış halini göstermek istiyorum. Klasik oya modelleri dışında tasarım oya modelleri ve iğne odasından tığ oyasına çevrilmiş modelleri sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Oldukça farklı ve yeni desenli yazmalar var bunların kenarlarını bu oya modelleri ile süsleyebilirsiniz.

uclu badem sekeri oya modeli7

Tığ işi oya modeli yapımı için burada örnek model anlatımında mor, pembe ve sarı renkte oya ipleri kullanılmış. Buradaki örnek model anlatımından faydalanarak oyanın renklerde nasıl durduğunu görebilir ve sizde ip seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Alttaki çimenlerin yapımı için ise açık yeşil bir oya ipi kullanılmış.

Yazma kenarına önce iki zincir çekilip tığ batısı yapılmış. Yapılan tığ batısı üzerine modelin kurulacağı yerdeki yuvarlak ve yapraklar yapılmış. Aralarda ise dikdörtgen şeklinde olan tırabzanlarla yapılan çimenler yapılmış. Hazırlanan yuvaların üzeri ise renkli oya ipleri ile örülerek üçlü badem şekeri adı verilen model yapılmış. Bu şekilde oya modeli tamamlanmış.

Üçlü badem şekeri oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu