V YAKA CROP SÜVETER MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile v yaka crop süveter modeli yapımı

Bayan kıyafetlerinde bu yıl crop hırka ve süveterler çok moda. Daha öncede sizlere süveter ve hırka yapımı için farklı örnekler göstermiştim. Bugün de size yapımı çok basit bir V yaka crop süveter modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu süveterin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Süveter modeller için sizlere çocuklar için yapılan modelleri oldukça fazla göstermiştim. Ama bu yıl süveterler bayan giyimde de oldukça moda. Bende sizlere yeni örnekler buldukça göstermeye çalışıyorum. Daha çok süveter modelleri fazla desen olmadan örülüp sade bırakılıyor. Yapılan süveter veya hırkanın üzerine ise küçük bulut, çiçek, hayvan modelleri gibi motifler yapılıp ekleniyor. Buradaki süveter modeli üzerine de tığ işi ile kelebek motifi yapılıp eklenmiş. Siz de kendi zevkinize göre bir tasarım yapabilirsiniz.

V yaka süveter modeli yapımı için burada mor renkte biraz kalın bir örgü ipi kullanılmış. Yaklaşık 1,5 yumak bu ipten yeterli olmuş. Süveterin lastik kısımlarının yapımında 5 numara, beden kısmının yapımında ise 6 numara şiş kullanılmış. Burada elinizin sıkılığına göre ve kullandığınız ipin kalınlığına göre de şiş numarasını ayarlamalısınız.

Süveter modeli için ön ve arka parçalar yapılmış. Daha sonra ise omuz kısımlarından bu parçalar birleştirilmiş. Birleştirme sonrası yaka lastiği yapılmış. Kol kenarlarındaki lastiklerde yapılarak süveter modeli tamamlanmış.

V yaka Crop süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiN-CMSSa3kKvcPMTL5Y_nw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. V YAKA CROP SÜVETER MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    V YAKA CROP SÜVETER MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak V YAKA CROP SÜVETER MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.