VİRÜS BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Virüs boyunluk modeli

Sizlere bugün şık bir boyunluk modeli göstermek istiyorum. Virüs boyunluk modeli çok şık ve yapımı kolay bir model. Genç kızlar kendileri için istedikleri renklerde bu boyunlukları yapıp kullanabilirler.VİRÜS BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Virüs model olarak adlandırılan bu model daha çok şal yapımında kullanılıyor. Çok sevilen, bayanlar tarafından en çok beğenilen şal modellerinden birisi. Bu şal modeli bu şekilde aynı şekilde işlenerek ama biraz daha uç kısımları uzun örülerek boyunluk olarak da kullanılabilir.

Virüs boyunluk modeli için burada renk geçişleri olan simli bir örgü ipi kullanılmış. Siz isterseniz daha sade ipler kullanabilirsiniz. Model çok şık olduğu için her renk iple çok güzel olacaktır. Tığ olarak ise 4 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Boyunluk modeli yapılırken bir sihirli halka yapılmış ve etrafında 20 tane ikili trabzan yapılmış. Burada videoda da göreceğiniz gibi yarım ay görünümü oluyor. Trabzanlar ile halka yapılmıyor. Daha sonra ikinci sırada da yine trabzanlar yapılıyor. Modelin yapımı bu şekilde trabzanlar yapılarak ilerliyor.

Virüs boyunluk modeli yapılırken dikkat edilecek en önemli detay artırmaların nerelerde yapılacağı. Boyunluk modeli orta kısımdan başlanıyor ve üst kısımlarına ilerleyerek sanki yarım ay örülüyor gibi ilerliyor. Bu şekilde 7 sıra yapıldıktan sonra bu modelin boyunluğa dönüşmesi için nasıl kollarının yapılacağı gösteriliyor.

Virüs boyunluk modeli yapımı için aşağıda verilen videoyu dikkatli bir şekilde takip ederseniz modelin yapılışını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu