YAPIMI KISA SÜREN ÖRGÜ KIZ ÇOCUK BERESİ

Örgü bere yapımıyla ilgileniyorsanız, yer verdiğimiz örgü kız çocuk beresinin nasıl yapıldığını kısa da olsa aktarmaya çalışacağım. Kolay bir çalışma ve örgüye yeni başlayanların da kısa sürede kavrayıp yapabileceğini söylemek isterim.YAPIMI KISA SÜREN ÖRGÜ KIZ ÇOCUK BERESİ

Öncelikle kış ayının gelmesiyle artık çocuklarımızı soğuktan korumak için onları sıkı giydirmeli ve bere, atkı yada eldivenlerle onları korumalıyız. Yapılacak çalışmanın tarifine gelecek olursak ;

Örgüden kız çocuk beresi

Örgü bere için Alize 3,5 numaraya uygun ip kullanılmış. 3 ton olması için beyaz, açık pembe renkler tercih edebilirsiniz. İlmeklere geçecek olursak şöyle başlayacaksınız. İlk olarak 60 ilmekle beyaz renk iple başlayacaksınız.

Bere yapımına başladıktan sonra 5 sıra ters olacak şekilde örülecek. 5 sıra ise terse ters ve düze düz olacak. 5 sıra tamamlanmalı ve öteki ipe geçip, ilk sırada yine düz ise ters örülmelidir.

orgu-kiz-cocuk-bere-yapilisi
orgu-kiz-cocuk-bere-yapilisi

2.sırada ise 20+20 şekilde ilmek örüp, geri dönülecek. 20 ilmek örüp yine geri dönünce de sonuna kadar örüp, koyu renge geçerek, aynı biçimde uzunluğunu kafanıza göre ölçülendirip ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra 2 ucundan da dikerek, açık olan kısma misinalı şişle ilmek çıkaracaksınız. Sonra da 1 düz ve 1 ters örgü olacak şekilde 6-7 sıra örecek ve bitireceksiniz. Süsleme işleminde kendiniz bir şeyler katabilirsiniz.

Yapımı gayet kolay olan örgüden bereyi hemen yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz yeğeninize veya kız çocuklarına örebileceğiniz kolay bir çalışmadır. Bu tür çalışmaları çok seviyorum, sitemizde de bere kısmına sık sık eklemeye çalışıyorum. Anlatımlarından yola çıkarak sizde zorlanmadan yapabilirsiniz. İyi günler hanımlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu